Stanisława Wyspiańskiego 25
65-036 Zielona Góra
Sekretariat ZSOiS
sekretariat@zsois.zgora.pl

(68) 451 20 70

Cyryl Kwiatkowski – akrobatyka sportowa

Cyryl Kwiatkowski - akrobatyka sportowa

Cyryl Kwiatkowski
III grupa wychowawcza
Wychowawca: Jarosław Wysocki

Moje pierwsze spotkanie ze sportem miało miejsce na podwórku i w domu. Mój tato był zapaśnikiem i od najmłodszych lat z nim trenowałem. Szybko się uczyłem. Rodzice wpadli na pomysł, abym trenował akrobatykę sportową w Zielonej Górze. Zaczęła się „jazda bez trzymanki”.

Każdego dnia rodzice zawozili mnie na sale gimnastyczną. Trenowałem ciężko i wytrwale. Czasami czułem, że nie dam rady, lecz wszyscy wokoło mnie wspierali.

Gdy miałem 11 lat przeniosłem się ze Szprotawy do Zielonej Góry (oczywiście zamieszkałem w internacie), aby uczyć się i trenować. To był wyśmienity pomysł, dlatego że mój rozwój nabrał tempa.

Zacząłem wygrywać liczne zawody, w tym Mistrzostwa Polski Juniorów. Później (gdy byłem uczniem klasy pierwszej liceum)zwiększyłem czas trenowania. Nie trenowałem już 3 godzin, lecz 5 lub 6 godzin dziennie. Kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń.

W końcu trud się opłacił; liczne wygrane na Mistrzostwach Polski seniorów, wyjazd na Puchar Świata i nagrody od szkoły i Urzędu Miasta. To wszystko motywowało mnie do cięższej pracy.

Muszę też wspomnieć, że to nie tylko moja indywidualna praca, ale także trenerów (Sławomira Szlitera, Grażyny Sroki), rodziców, wychowawców, nauczycieli, przyjaciół i rodziny. Osiągnęłem mistrzostwo w swojej dyscyplinie sportowej ciężką pracą i dzięki innym (wyżej wymienionym) osobom.

Dziś mam 18 lat (13 lat trenowania) i nie żałuję takiego wyboru w życiu.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do mojego wybitnego sukcesu.

 

Cyryl Kwiatkowski